• billboard-5.jpg
  • billboard-4.jpg
  • billboard-3.jpg
  • billboard-2.jpg
  • billboard-1.jpg
Volte č.8
Občané pro Lochotín

Není nám jedno, jaký je obvod, kde bydlíme.

Není nám jedno, jaké je město, ve kterém žijeme.

Chceme, aby za námi zůstal kus poctivé práce, jako v našich zaměstnáních, která jsme dělali či děláme …

Úvod » Seniorský senát

Aktuality

Podporuje nás MUDr. Gabriela Friedrichová

25. 09. 2014
zubní lékařka

Kandidátní listina 2014

10. 09. 2014
Za Občané pro Lochotín v komunálních volbách 2014 a v tomto pořadí kandidují:

Podporuje nás Adolf Blecha

26. 08. 2014
házenkářský internacionál, bývalý reprezentant České republiky

archiv aktualit

Facebook

Seniorský senát

Myslíme si, že v našem obvodě je celá řada seniorů, kteří mají chuť a sílu se aktivně zapojit do společenského života. Chtěli bychom proto založit Seniorský senát, kam by svoje členy nominovaly různé seniorské svazy a skupiny a který by sloužil jako poradní organ Rady MO1. Senioři by tak měli šanci vyjádřit se ke všem zásadním otázkám rozvoje obvodu a nejenom to.

Chtěli bychom pro seniory zorganizovat celou řadu akcí, tak, aby nejenom aktivně trávili svůj čas, ale zároveň se v mnohém poučili. Organizovat a uspořádat výlety na území našeho obvodu a v blízkém okolí např. kolem soustavy Boleveckých rybníků, na Sofronku atd. a také uspořádat přednášky o historii našeho obvodu.

Chtěli bychom pro seniory zřídit bezplatnou právní poradnu a organizovat různá mezigenerační setkání, do kterých by se mohla zapojit celá rodina

Chtěli bychom pořádat různé kurzy pro seniory, tak aby se naučili základy internetu, základní finanční gramotnost a ve spolupráci s Policií i kursy bezpečnosti a řízení motorových vozidel atd.

Myslíme si, že je třeba podporovat i kulturní a sportovní činnost seniorů a proto bychom chtěli pořádat návštěvy divadelních představení, jak přímo plzeňských souborů, tak i výjezdní představení umělců z jiných měst. Pokračovat v pořádání promenádních koncertů a uspořádat i taneční večery. Chtěli bychom i pokračovat v podpoře bezplatného plavání seniorů. A jednou za rok uspořádat „seniorské olympijské hry“ v různých disciplínách.